Teen385 Forum

Prijavite se korisničkim imenom, lozinkom i duljinom prijave
Napredno pretraživanje  

Novosti:

SMF - Just Installed!

Autor Tema: Kako nauciti uciti  (Posjeta: 5665 puta)

ovisna_o_ljubavi

• phpBB fetus
  • *
    • Email
Kako nauciti uciti
« na: Studeni 13, 2009, 11:55:28 »

Nadam se da tema nije bila.Ovako,ja sam 8. razred ido sada sam svake godine i polugodista prolazila s 5.Sve do sad.Ove godine sam nakupila trica(imam ja i petica,ali u jednom predmetu su 3 a u drugom 5),imam 1 i 3 i biologije i uopce namam pojma kak da to naucim.Do sad nisam ucila nego sta zapamtim na satu samo ponovim i prolazila sam s 5.E iduce godine se upisujem u srednju i sta cu ja moc upisat ak imam trice,samo smecarsku.Kak vi ucite,kako vam je najlakse????Jeste kampanjci?I Kako da ja NAUCIM uciti????
Evidentirano
Nemoj da te strah od poraza spriječi da zaigraš!!!!!

kardaki

• phpBB fetus
  • *
    • Lexus Cro Fan Blog
    • Email
Re: Kako nauciti uciti
« #1 na: Studeni 14, 2009, 03:38:32 »

Svatko ima svoj sistem učenja, tako da je malo teže dati savjet. Ja npr. učim redovito.. taj dan npr imamo biologiju, fiziku, matku i kemiju, dođem doma i odmah poslje ručka napišem sve zadaće te pošto u školi pišem sve u jednu biljžnicu, prepišem to u onu iz pojedninog predmeta. Prepisujući ostane dio toga u glavi. Zatim je neophodno i stalno slušati na satu, jer tada isto ostane puno informacija u glavi. Pojednine predmete si možeš ispisati u natuknicama i stalno si ponavljati (kod mene je to slučaj s biologijom i kemijom). Matematiku treba stalno vježbati (nabaviš još koju zbirku i svaki dan uz zadaću riješiš još koji zadačić).
To bi donekle bilo to. Nadam se da će bar malo pomoći
Evidentirano

silver_rain

• phpBB fetus
  • *
« #2 na: Studeni 15, 2009, 07:34:48 »

kažu da najbolje učiš kad slušaš na satu i kad doma sve ponoviš isti dan...
naravno, ja ovo zadnje nikad ne radim...
svako ima svoj način rada...
ja recimo uvijek izdvojim najbitnije stvari...
podcrtam ih ili prepišem na novi papir pa iz toga učim...
nakon toga pročitam ono što trebam naučiti, prepričavam, ponavljam definicije malo po malo sve dok ih ne naučim cijele.
ugl najbolje bi bilo da si napraviš plan rada... ne možeš sve odjednom naučiti, uči malo po malo, pa ponavljaj i vidjet ćeš napredak ;)
Evidentirano
Love me or hate me...
either way you're thinking of me.

metalac

• phpBB fetus
  • *
    • Email
« #3 na: Studeni 21, 2009, 03:24:06 »

ja ucim punog trbuha i kad sam odmoran xD
ucim 1 vreena pa uzmem odmor od 15 min i tak...
kad ucim svira mi metal ali to ti naravno ne preporucam  :P
Evidentirano
Nije sve tako sivo (crno je).